DSC05248Dňa 8.11.2015 o 12.00 hod. sa vo Fričkovciach konalo slávnostné odovzdávanie hasičského zásahového vozidla IVECO DAILY pre našich dobrovoľných hasičov.

 

 

Hneď v úvode akcie po nástupe a hlásení veliteľa DHZ sa slova ujal starosta obce Ing. Matej Straka, ktorý privítal všetkých vzácnych hostí na pôde obce Fričkovce. Hosťami tejto akcie boli štátny tajomník ministerstva vnútra SR Marián Saloň, poslanci NRSR Stanislav Kubánek a Viliam Holeva, prezident Hasičského a záchranného zboru SR Alexander Nejedlý, generálny sekretár Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelín Horváth, riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove Ján Goliáš, riaditeľ okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bardejove Dušan Novotný, predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík, poslanci PSK Miroslav Bujda, Andrej Havrila, Pavol Ceľuch a ostatní vzácni hostia.

 

Za veľkej účasti obyvateľov obce program pokračoval slávnostnými príhovormi. V ich priebehu našu obec poctil svojou návštevou a osobne do rúk veliteľa DHZ kľúče od nového hasičského autá odovzdal predseda vlády SR Robert Fico. Členovia Jednoty dôchodcov vo Fričkovciach zložili pre premiéra krátku pieseň s humorným podtónom, ktorú mu aj osobne zaspievali. Pokrstenie nového autá ručným hasiacim prístrojom „značky Hubert" vykonali štátny tajomník MVSR, starosta obce a veliteľ DHZ.

 

V závere oficiálnej časti starosta obce poďakoval všetkým váženým hosťom za účasť na tejto akcií a za celý projekt vlády SR prostredníctvom MVSR, v rámci ktorého je obciam prideľovaná nová hasičská technika.

 

 

 

 

Fotogaléria - Odovzdávanie hasičského vozidla - 8.11.2015